Nokta Duşakabin
Online Mağazalamız
Nokta Duşakabin Sanal Mağaza Siteleri
CAM DUŞAKABİN KULLANANLAR

Cam Duşakabin Kullanan veya kullanmaya karar verenler için Tavsiyeler!

Duşakabin sektöründe deneyimli uzman ekibimizin tavsiyeleri ve Cam Duşakabin kullanan müşterimizin deneyimlerini kafanıza takılan soruları aydınlatmak için Size Sunuyoruz.


Banyo duşakabin modelleri

Bu yazıyı sektörde deneyimli uzman ekibimizin tavsiyeleri ile cam duşakabin hakkında merak edilen ne varsa Detaylıca araştırıp, Cam Duşakabin kullanan müşteri deneyimleri ile birlikte sizlere sunuyoruz.
 
Patlamayan duşakabin camı?

Kırılmayan duşakabin camı diye bir ürün maalesef yoktur. Ancak, duşakabin camları genellikle temperli camdan yapılmaktadır ve temperli camlar normal camlara göre daha dayanıklıdır.

Temperli camlar, camın ısıl işlem görmesi sonucu sağlamlaştırılmış camlardır ve daha güçlüdürler. Bu camlar genellikle darbe veya şiddetli basınç altında bile kırılmak yerine küçük küçük parçalara ayrılırlar. Bu sayede, camın kırılması durumunda keskin kenarlı parçaların oluşması engellenir ve güvenlik sağlanmış olur.

Ancak, herhangi bir camın tamamen kırılmaz olduğunu söylemek yanıltıcı olur. Kırılmayan bir duşakabin camı istiyorsanız, alternatif olarak cam yerine polikarbonat veya akrilik malzemeler kullanılabilir. Bu malzemeler daha yumuşak ve esnek oldukları için camdan daha dayanıklıdırlar ve kırılma riski daha azdır. Ancak, bu malzemelerin dezavantajı, zamanla matlaşabilecek veya çizilebilecek olmalarıdır.Duşakabin Camı Neden Patlar?
Duşakabinimin Camı Patladı! Gibi çeşitli Sorular Var.

Cam Duşakabinler kalite ve şık görünümleri ile diğer malzemelerden yapılan ürünlerden çok daha kalitelidir. Temperlenme işleminden geçen cam duşakabinler, Güvenliğinizi de ön planda tutmaktadır. Cam kalınlıkları diğer malzemeye oranla 2-3-4 kat daha kalın seçeneklerde üretilmektedir.

Duşakabin camının kırılması birkaç nedenle ilişkilidir:

 • Darbe: Duşakabin camı, darbeye karşı dayanıklıdır ancak aşırı kuvvet veya çekişme ile hasar görebilir. Örneğin, duşakabin kapısını çarparsanız veya sert bir şekilde kapatırsanız, cam kırılabilir.

 • Yüzey hasarı: Duşakabin camı, yüzeyindeki çizikler, çatlaklar veya diğer hasarlar nedeniyle kırılabilir. Bu hasar, camın zayıf noktalarında veya kenarlarında olabilir.

 • Isı ve soğuk değişimleri: Cam malzeme ısınırken genişler, soğurken ise küçülür. Duşakabin camı, aşırı sıcak veya soğuk değişikliklerine maruz kaldığında, camın yapısında gerilme oluşabilir. Bu gerilme, camın kırılmasına neden olabilir.

 • Montaj hataları: Duşakabin camı, doğru şekilde monte edilmediğinde kırılabilir. Montaj sırasında camın kenarlarına zarar vermek veya camı doğru şekilde desteklememek camın kırılmasına neden olabilir.

 • Yaşlanma: Duşakabin camı, uzun süreli kullanımın ardından zamanla yıpranabilir ve kırılabilir. Camın yaşlanması, özellikle duşakabinlerin yoğun kullanıldığı alanlarda daha belirgin olabilir.karolaj desenli cam duşakabin modelleri


Siyah Profil Cam Duşakabin Modelleri


Mika Camlı Duşakabin Modelleri


Temperli Cam Duşakabin Modelleri


Yeni Nesil Cam Duşakabin Modelleri

CAM DUŞAKABİN ALACAK OLANLARIN ENDİŞELERİ NELERDİR?

Cam duşakabin kırılır mı? Cam duşakabinin camlarında leke olur mu? Leke tutmayan duşakabin camı Nasıl Olur?  Yapı Maretlerde Satılan Nano Cam ve Seramik kaplama kaplama malzemesi ile duşa kabin camları kir ve bakterilerden korunurlar. 

Reflekte cam Duşakabinler, ayna etkili cam duşakabinler. Renkli cam şık durur. Ayna etkili camlar banyonuzu geniş gösterir. Misafirleriniz ,ayna etkisinden dolayı camın iç yüzeyinde zamanla oluşacak kirleri asla göremezler Reflekte cam duşakabinler her daim tertemiz cam duşakabinler.


Cam duşakabin çok pahalımıdır. Müşterilerin aklına ilk gelen 3 soru bunlar olsa da, cam duşakabin yaptırmak isteyenlerin aklında oldukça daha fazla sorularda vardır.  Teknesiz cam duşakabin yapılabilir mi? Teknesiz yaptırırsam alt kata su sızıntısı olur mu? Gibi sorularda akla gelmektedir.

 • Oval Duşteknesi+Cam Duşakabin

 • Asimetrik Oval Duşteknesi+Cam Duşakabin

 • Oval Küvet+Cam Duşakabin

 • Asimetrik Oval Küvet+Cam Duşakabin

 • Kare Duşteknesi+Cam Duşakabin

 • Dikdörtgen Duşteknesi+Cam Duşakabin

 • 1 Sabit 1 Sürgülü Cam Duşakabin

 • 1 Sabit 2 Sürgülü Cam Duşakabin

 • 2 Sabit 2 Sürgülü Cam Duşakabin

 • Dikdörtgen Küvet +Cam Duşakabin

 • 1 Sabit 1 Sürgülü Cam Duşakabin+Küvet

 • 1 Sabit 2 Sürgülü Cam Duşakabin+Küvet

 • 2 Sabit 2 Sürgülü Cam Duşakabin+Küvet

 • 1 Sabit 1 Sürgülü Mika Duşakabin

 • 1 Sabit 2 Sürgülü Mika Duşakabin

 • 2 Sabit 2 Sürgülü Mika Duşakabin

 • 1 Sabit 1 Sürgülü Mika Duşakabin+küvet

 • 1 Sabit 2 Sürgülü Mika Duşakabin+küvet

 • 2 Sabit 2 Sürgülü Mika Duşakabin+küvet

 

İTHAL CAM DUŞAKABİN KULLANAN MÜŞTERİLERİN ŞİKAYET VE YORUMLARI

Genellikle uygun fiyatlara yapı market ve benzeri işletmelerden hazır olarak alınan cam duşakabin modelleri hakkında internette çok bahsedilen şikayet duşakabin camı patladı olmaktadır.

Şikayet 1. kendi başıma gelmese hayatta varlığına inanmayacağım bir olay ama böyle bir şey mümkünmüş. Bomba gibi patlayıp, milyonlarca parçaya ayrılıp her yana saçılabilen bir şeymiş duşakabin camı. internette aratınca daha önce benzer vakalar olmuş, hatta yaralananlar bile olmuş.


Şikayet 2 Az önce tuzla buz oldu cam duş kapısı elimde. Sadece rayından çıkmıştı onu oturtmaya çalışıyordum ve ortadan bir basınç kesinlikle uygulamadım. şuan kafamın içinden, bornozumun içinden bile cam çıkıyor. Çok saçma bu niye böyle oldu ki. San ki dev bir akvaryum camına var gücümle çekiçle vurmuşum gibi parçalandı.

İnternette cam ithal olan cam duşakabinler ile ilgili Bunlar ve bunlara benzer şekilde olan bir çok Şikayet ile karşılaşmanız mümkündur.  Yerli olan cam duşakabinlerde bu sorunlar hiç olmaz yaşanmaz da diyemeyiz fakat ithal kabine göre, yerli vam duşakabinler %90 daha güvenlidir.

CAM DUŞAKABİN KULLANANLARIN MERAK ETİKLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Cam duşakabin kırılır mı: Köşe uç noktaları darbe alması durumunda havalı olan temperli camlar aniden tuz buz olacak şekilde kırılır. Orta kısımlarda veya itilme ile kolay kırılmayan cam duşakabinler 4-5-6- ve 8 m cam kalınlığı ile oldukça güvenlidir.

Cam duşakabinin camlarında leke olur mu: Sabun ve kir artıkları cama değdiğinden dolayı duş sonrası kabinin camlarına su tutmak camlarda oluşacak lekeleri önler. Şeffaf camlı olan duşakabinlerde su zerreciklerinin oluşturduğu leke görünü kalacağından desenli veya tamamı buzlu cam tercih etmeniz Duşakabin temizliği açısından size oldukça kalaylık sağlayacaktır.  Duşakabin temizliği hakkında önerilerimizi okumak isterseniz Duşakabin Temizlemenin İpucları  yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Cam duşakabin çok pahalımıdır sorusu genel anlam içerdiği için, Konuyu dağıtmamak ve çok uzatmamak için nokta duşakabin sitesinden ürün karşılaştırması yaparak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

CAM DUŞAKABİN MODEL VE ÇEŞİTLERİ HAKKINDA BİLGİ

Cam duşakabinler istenilen her ölçü ve modelde üretilmektedir. Teknesiz veya tekneli olarak banyonuzun ölçüsüne göre sipariş verebilirsiniz. Sürgülü, askılı ve menteşeli olarak 3 farklı türde mekanizması olan cam duşakabinlerde genellikle sürgülü sistem tercih edilmektedir.


 • Köşeli Duşakabin Lüks Camlı ND106

 • Köşeli Duşakabin Lüks Camlı ND121

 • Köşeli Duşakabin Dikdörtgen ND108

 • Düz Duşakabin Lüks Camlı ND107

 

Cam duşakabinlerde kasa Profil çerçeve renk seçimi de yapabilirsiniz. Beyaz, gümüş, siyah ve gold (sarı) renkli çerçeve seçenekleri bulunmaktadır. Genellikle tercih gören renk gümüş rengidir.  Cam kalınlığı seçenekleri de mevcuttur. 4mm, 5mm, 6mm ve 8 mm kalınlığında istemiş olduğunuz profil renginde banyonuza uygun olabilecek ölçüde sipariş vermek için NOKTA DUŞAKABİN müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz.

Teknesiz veya tekneli arasında kaldıysanız teknesiz duşakabin sorun yaratır mı ne gibi artıları eksileri vardır hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz TEKNESİZ DUŞAKABİN KULLANANLAR sayfamızı okumanızı tavsiye ediyorum.

Leke tutmayan duşakabin camı

En kullanışlı duşakabin hangisi?

Duşa girerken ve çıkarken giriş alanını dar olmamalıdır. Duş alırken duşakabin içerisinde rahat hareket edebilecek büyüklükte olmalıdır. Banyonuzda duşakabin den arta kalan alanları rahat kullanabileceğiniz yerleşimde olmalıdır. Banyonuzun ölçüsüne uygun olacak şekilde ne çok büyük nede çok ufak olmaması en kullanışlı duşakabin modelidir.

-Temperli Cam Mı? Mika Cam mı Daha Kullanışlıdır?

Kullanış açısından pek farklı olmasa da görünüm görsellik açısından farklılık göstermektedir. Temizlik ve banyo konforu açısından camdan elde ettiğiniz kazanımlar banyonuzun temiz, düzenli ve suyun etrafa saçılmaması gibi cam duşakabinin sağladığı tüm faydaları mika camlı duşakabinden de elde edersiniz.

-Temizlik Açısından en kullanışlı duşakabin hangisidir?

Temizlik açısından kullanımı en zor olanı şeffaf camlı duş kabinlerdir.  Duş sonrasında camın kurutulmayıp ıslak kalması durumun da su tanecikleri ve sabun artıkları camda leke oluşumuna neden olur. Bu durumu engellemek için su kaydırıcı nano temizlik malzemesi spreyler bulunmaktadır. Bu spreyleri cama belirli aralıklar ile sıkarak çözüm bulabilirsiniz. Diğer alternatif olarak da Desenli kumlamalı cam duşakabin alıp camda suyun ve sabun lekesinin görünümünü engelleyebilirsiniz. Duş sonrası camın üzerine 1 dakika su tutup tertemiz görünüm elde edebilirsiniz.

-Sağlamlık açısından en kullanışlı duşakabin hangisidir?

Tempeli Cam Duşakabinler havalı cam olduğundan kırılması durumun da kesik ve yaralanmaları en aza indirmek ve önemli ciddi bir duruma sebebiyet vermemesi için temperlenme işleminden geçirilmektedir. Temperli cam kırılması durumunda nohut tanesi büyüklüğünde parçalara ayrılmakta ve aniden tümü kırılmaktadır. Örnek olarak arabanızın kelebek camının kırılmasını düşünebilirsiniz. Temperli  cam duşakabinler  delici bir materyelin veya camın uç noktalarının haricinde bir yerine zarar verilmesi durumunda kırılması pek mümkün olmayan sağlamlıktadır. Temperli camlar 4 mm, 5 mm 6 mm  ve 8 mm kalınlığında üretilmektedir. Ülkemizde üretilen ve kullanılan Duşakabin  modellerinin %90 kadarı temperli camdır. 

Mika camlı duşakabin sağlamlığını şöyle açıklayabilirim, Sert plastik malzemeden üretilmekte ve esnek bir yapıya sahip olmaktadır. Plastik olmasından dolayı kırılırsa bana zarar veririmi gibi endişeleri ortadan kaldırmak isteyenlerin genellikle tercihi olmaktadır.

Köşe Açılır Karolaj Desenli Tekneli Cam Duşakabinİki Duvar arası Karolaj Desenli cam duşakabin modelleri


Teknesiz oval karolaj desenli cam duşakabin


  
34376 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ücretşiz Duşakabin Montaj hizmeti