Nokta Duşakabin
N11.COM MAĞAZAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

gittigidiyor.com mağazamızdan alışveriş yapmak için tıklayın
Sahibinden mağaza
Ücretsiz Kargo
Ucuz Duşakabin Kullanışlı mıdır?

Ucuz Duşakabin Kullanışlı mıdır?

Ucuz denilince kalitesizdir, sorun çıkarır veya çok kullanılan bir kelime ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim gibi sözler aklımıza gelir. Haksızda sayılmayız, piyasada ucuz ürün satmak için kaliteden ödün veren Çin menşeli ürün satan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu nedenle ürünü satın alırken mutlaka azda olsa bir araştırma yapıp, aynı özelliklere sahip ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak, ucuz olarak satış yapan firmayı tercih etmemiz en doğrusu olacaktır.

Duşakabin Camı nasıl olmalı

Cam ve mika duşakabin

Duşakabin camı nasıl olmalı, Tempeli cam veya Mika Cam olarak desenli ve şeffaf olarak iki farklı seçeneği olan camlarda, Ürünler arasında karşılaştırma yapmak için öncelikle banyonuz için gerekli olan duşakabinin ölçüsünü bilmek ve yaptıracak olduğumuz ürünün modelini belirlememiz gerekir. Model olarak Kare, oval, dikdörtgen ve düz modeller Bulunmaktadır.

  • Mika (plastik) cam
  • 4Mm cam Temperli (securit) cam
  • 5Mm cam Temperli Lüks Cam
  • Menteşeli Açılır kapılı Cam

Cam Duşakabin Kırılır mı?

Cam Duşakabin Kırılması

Duşakabin Camları temperlenme işlemi gördükleri için kırılma olsa dahi mercik tanesi büyüklüğünde aniden kırılıp buz gibi dağılır ve size zarar vermez. Tempelenme işlemi görmemiş camlar ise pencere camı gibi parça halinde kırılır ve sizin ciddi şekilde yaralanmanıza sebep olur. Duşakabin de kullanılan camlar kapı pencere camı gibi camlardan asla üretilmez. Sağlıklı sağlam bir duşakabin satın almak için mutlaka yerli malzemeden üretim yapan firmaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Az ucuz olan ithal cam kabinlerde maliyeti düşürmek için yeterli derecede işlem görmeme durumu olduğu için sağlığınızı riske atmayınız.

Cam Duşakabin Yorumları

Ürün satın almadan önce çok kişi kullanıcı yorumlarını okuyup ürün almaya karar vererek en doğru seçimi yapmaktadır. Nede olsa kullanıcı ürün hakkında yaşadığı deneyimleri reklamsız şekilde aktarır. İnternet sitelerinde en çok yorum alan ürün genellikle ithal olan ürünler olmaktadır. Nedeni ise cam kırılması ve sonrasında aynı camı tek parça halinde temin etmenin mümkün olmadığı ve koca kabini söktürüp yenisinin alınması gibi olumsuz bir durumla karşılaşıldığı yorumlara rastlanılmaktadır.

Buzlu cam Duşakabin Kullananlar

Buzlu Cam duşakabin kullanan kişiler şeffaf camlarda duş sonrası su izlerinin kalması sabun artığı lekelerinin kalması ve sürekli temizlik sonrası birde kurulama ihtiyacının olmasından dolayı  şefaf cam yerine buzlu camı tercih etmektedir. Birde Mahremiyet konusuna önem veren herkes genellikle buzlu cam duşakabin kullanarak duş esnasında içerisinin görünmemesi istemektedir. Ayrıca  Buzlu cam duşakabinlerde onlarca desen seçeneği olduğu içinde cam kabinin dekoratif bir görünümü de vardır.

Duşakabin tekneli mi teknesiz mi

4mm camlı duşakabin teknesiz

Maliyeti düşürmek, değişik şık bir görünüm elde etmek ve temizliği kolay olsun gibi durumları önemseyen herkes artık teknesiz den yana. Teknesiz kabinler istenilen her ölçü ve modelde üretildiği için her banyoya istenilen ölçüde yapılması nedeniyle günümüzde en çok tercih gören modeller olmaktadır. Yeni yapılan bir birçok binada mütahit işi tekneli kabinlere rastlasak da ev sahipleri  teknenin çıkardığı sorunlardan bıkıp kısa bir süre sonra teknesize dönmektedir. Eski küvetli duşakabini olan  kişiler küveti değiştirmeden sadece kabin bölümünü değiştirmektedirler.

Mika duşakabin mi Cam duşakabin mi

Mika duşakabin çeşitleri cam duşakabine göre çok daha az olsa genellikle en çok tercih edilen ürünler olmaktadır. Cam duşakabinler de sorun yaşayan, evde çocuğu olup cam kabinin kırılabilir olmasından çekinen kişiler genellikle mikaya yönelmektedir. Fiyat konusunda da cama göre % 30 daha ucuz olan mika kabinler teknesiz her ölçüde her banyoya istenilen ölçüde üretilmektedir.

Hangi duşakabin daha kullanışlıdır?

Bir önceki yazımız olan  hangi duşakabin daha kullanışlıdır yazımızı okuyup duşakabinler ile ilgili çeşitli bilgiler ede edebilirsiniz. Ayrıca da müşteri hizmetlerimizi arayıp aklınıza takılan her türlü soruya cevap isteyebilirsiniz. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmir illerinde hizmet veren tüm Türkiye ye ürün gönderimi sağlayan sektöründe deneyimli personelleri çalıştıran köklü bir firmadır.

Modern binaların yapımının artmasının ardından iç mimarinin de kullanışlı olması ve uzun ömürlü olması söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan insanlar kişisel ihtiyaçlarını karşıladıkları yerlerinde kullanışlı, ferah yerler olması gerekir. Bu nedenle de banyoların mimarisi ev düzeni çok önemli olmaktadır.

Modern Banyoda Kullanışlı mıdır?

Modern banyolarda öncelikle duşakabinler yer almaktadır. Yer avantajı sağlayan, şık, kullanışlı, temizlemesi kolay olan bu ürünlerin montajı da kolay olduğu için birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Günümüzde her bütçeye uygun duşakabinler bulunmaktadır. Bu nedenle insanların zevk ev arzularına göre üretim yapmak mümkündür.

Cam Duşakabin Şeffaf

Banyolarda ucuz duşakabin bulunması malzeme kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle duşakabin malzemelerinde mika cam kullanılması ve teknesiz duşakabin montajının yapılması fiyatları aşağıya çekmektedir. Fakat ucuzluk kolay kullanıma zarar vermemektedir.

Malzeme kalitesi düşse de kullanım bakımından herhangi bir dış etki olmadan malzemelerin yıpranması oldukça geç olmaktadır. Bu bakımdan modern banyoya sahip olmak hem ucuz hem de çok kolaydır.

Banyonun etkin kullanılması, temizlenmesi, pratik bir şekilde toplanması duşakabin fiyatları ile doğrudan ilgili değildir. Bu bakımdan müşterilerin hassasiyetlerine uygun kullanım süreleri satıcılar tarafından sunulmaktadır.

Duşakabin Modelleri Fiyata Etki Eder mi?

Duşakabinlerin birçok modeli bulunmaktadır. Duvar arası, oval, tekneli, teknesiz, mika cam, temperli cam, aksesuarlı ürünler olarak modellerin çeşitliliği sağlanmaktadır. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve banyo kullanım alanları ölçüsüne göre fiyatlar değişmektedir.

Standart ölçülere sahip bir ürünün üretilmesi ve satılması konusunda fiyatlar her bütçeye uygun olarak bulunmaktadır. Banyo malzemeleri çok geniş bir tercih yelpazesine sahip olduğundan fiyatlar 450 – 950 Türk Lirası ortalamasında da değişmektedir. Ölçülerin bilinmesi, zevklerin, arzuların kararlaştırılması kesin fiyatın ortaya çıkmasında etkili olacaktır.

Duşakabin Fiyatları Neye Göre Değişir?

Modern ve kullanışlı evlerin inşa edilmesinde en dikkat edilen yerlerden biri de banyolardır. Banyoların kullanışlı olması insanların evleri tercih etmesinde etkili olmaktadır. Günümüzde imkanların artması banyoların istenilen şekilde dizayn edilmesini kolaylaştırmıştır.

Modern banyolarda küvetler yerine artık duşakabinlerin bulunduğu bilinmektedir. Özellikle birçok çeşidi bulunan duşakabinlerin her bütçeye uygun olarak üretilebilmesi insanların arzu ettikleri bir banyoya kavuşmalarını sağlamaktadır.

Duşakabinlerin Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Duşakabinlerin üretiminde ve montajında işçilik ücretleri, malzeme kalitesinin artması durumunda fiyatlarında artması, aksesuar kullanımının olması durumunda fiyatların değişkenlik göstermesi, fiyat aralığını belirleyen nedenler arasında yer almaktadır.

Oval Cam Duşakabin

Temperli camların kullanılması, cam kalınlığı, mika cam özellikleri, desenli ve buzlu camlar, renkli ve düz camlar, aksesuarların kalitesi ve malzeme cinsi duşakabin fiyatları yönünden farklılıkların oluşması anlamına gelmektedir.

Günümüzde ucuz duşakabin üretmek çok kolaydır. Bu nedenle hemen her bütçeye uygun duşakabin satılması anlamına gelmektedir. Artık her evde şık ve modern duşakabinlerin bulunması kullanışlı olduklarını da göstermektedir.

Duşakabinlerin Kullanım Avantajları Nelerdir?

Öncelikle fiyat aralığının her bütçeye uygun olması en büyük avantajlardan biridir. Tekneli ya da teknesiz duşakabin de kullanım kolaylığı sağlaması açısından tercih konusu olmaktadır. Banyo zemininin uygun olması teknesizlerin tercih edilmesine neden olmaktadır.

Temizlenmesinin kolay ve pratik olması, yedek parçalarının kolay bulunması, montajının kolay olması gibi avantajlar insanların modern banyo dizaynlarında duşakabinlere yönelmesi anlamına gelmektedir.

Banyonun kullanışlı olması, derli toplu gözükmesi, şık ve modern olması da duşakabinlerin kullanım amaçları ev avantajları arasında yer almaktadır. Müşterilerin zevklerine göre istenilen ölçülerde, desenlerde ve modellerde duşakabinlerin üretilmesi ve montajının yapılması mümkündür. Arzu edilen ürünlerin fiyat aralığını belirlemek de müşterilerin inisiyatifinde bulunmaktadır.

  
231 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Online mağaza yönlendiriliyorsunuz