Nokta Duşakabin
N11.COM MAĞAZAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

gittigidiyor.com mağazamızdan alışveriş yapmak için tıklayın
Sahibinden mağaza
Ücretsiz Kargo
Duşakabin Cam Çeşitleri

Duşakabin imalatında 2 çeşit cam kullanılmaktadır. Ürün çeşitliliği açısından kullanılan bu cam seçenekleri Temperli (securit) Cam ve Plastik (Pleksiglas) Mika Camlardır.

Ekonomik fiyatlı veya camın krılma riskinden dolayı genellikle mika cam tercih edilmektedir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması ve modern bir görünüm de duşakabin olmasını isteyen müşterilerde genellikle Tempeli cam duşakabini tercih ederler.

Temperli Cam duşakabinlerde 4Mm , 5Mm , 6Mm ve 8Mm kalınlığında cam seçenekleri bulunmaktadır. Cam kalınlıkları duşakabin aksesuar malzemelerinin de değişik kullanılmasını gerektirir. Örneğin 4Mm camlı duşakabinlerde Kullanılan Rulman (telerlek) Kapıların Açılması İçin Kulp Gibi malzemerler Farklı Olmaktadır.

Ayrıca 4Mm Camların tüm etrafı profil (kasa çerçeve) kaplı olmakta ve sağlamlığı arttırılmaktadır. 5Mm lüks camlı ürünlerin sürgülü kapı kısımlarının etrafı açık ve cam görünümü daha fazladır.

DUŞAKABİN NEDİR?

Duş alırken banyoyu kirletmeden rahat bir şekilde duş almanızı sağlayan son derece kullanışlı bir banyo eşyasıdır. Ayrıca aynı anda birden fazla kişinin banyoyu kullanmasına olanak verir.

Duşakabin Çeşitleri Nelerdir?

Duşakabinler bir çok çeşitlere ayrılırlar. Bunlar, temperli Cam duşakabin, mika cam duşakabin, kompakt sistemli duşakabin, menteşeli açılır kapı duşakabin ve krom profilli duşakabinlerdir.

Polistren;

Bazı stiren moleküllerinin birbirleriyle tepkiye girerek bir zincir oluşturmasıyla ortaya çıkan yapay bir plastik türevinden oluşan bir duşakabindir. Renksiz ve saydam bir yapıya sahiptir. Alkol ve asitlere karşı dayanıklı olmasından ötürü duşa kabinlerde yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Polistren (mika) duşa kabinler ekonomik duşakabin sınıfına giren ucuz duşakabinlerdir

Temperli Cam Duşakabinler

Cam duşakabinler olarak da bilenen temperli duşakabinler 4 mm, 5 mm veya 6 mm. kalınlığında camlar kullanılarak yapılmaktadır. Dekoratif veya şeffaf cam seçeneklerinin bulunduğu kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmiş bu cam duşakabinlere temperli duşakabinler denmektedir. Ancak bu duşakabinleri mutlaka güvenilir yerlerden satın almanız gerektirmektedir. Çünkü bazı merdiven altı üretileler masraftan kaçınmak için camı yeteri kadar temperlemezler veya bu işlemi yapmazlar. Böylelikle temperlenmemiş duşakabinler kolay kırılacağından, ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilirler.

Kompakt Duşakabinler

Son yıllarda piyasaya çıkmış lüks duşakabin sınafına giren duşakabin modellerdir. Su sıcaklığının otomatik olarak ayarlanabilen, hidro masaj (jakuzi) yapabilen, 25 ayrı noktadan basınçlı su püskürtebilen, telefonu, cd çaları, radyosu ve havalandırması bulunan bu duşakabin modellerinin fiyatları 3500 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir. 

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • İlk olarak banyonuza gelen suyun kireçli olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Su kireçli ise, krom duşakabin tercih etmelisiniz. Çünkü boyalı duşakabinlerin boyası kiraçli suyla etkileşime girerek renginin solmasına neden olmaktadır.
 • Genelde Türkiye’de üretime sunulan duşakabinlerde aliminyum malzeme kullanıldığından, paslanma görülmez. Fakat Çin malı duşakabin alırsanız kullanım açısından birçok olumsuz sonuçla karşılaşabilme ihtimali ile karşı karşıya kalırsınız ki bu her çin malı için geçerli bir şeydir.
 •  Duşakabin alırken banyonun boyutuna dikkat edin. Küçük banyolar için, şeffaf duşakabinleri tercih ederseniz banyonuz olduğundan daha geniş görünür.
 • Duşakabin alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise  yedek parçasını bulabileceğiniz, garanti belgeli firmaları tercih etmenizdir.
 • Kaliteli bir duşakabin her şeyden önce paslanmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Duşakabinin hava alacak kısımları için paslanmaz çelik kullanılmalıdır.
 • Duşakabinin kapılarında sağlığa zararlı olmayan işlevsel temperli cam kullanılmalıdır.
 • Duşakabinin açılır kapanır bölmelerinin yumuşak ve rahat çalışması gerekmektedir. Bu kısımlarda doğru malzemenin kullanılması çok önemlidir. Yoksa herhangi kazaya davet çıkartılabilir.
 • Silikon ve fitillerinin kaliteli olup olmamasına dikkat edilmelidir. Eğer kalitesiz malzeme kullanılmış ise çok kısa bir süre içerisinde sızdırma yapacaktır.Duşakabin Cam Çeşitleri

Temperli camlar Kırılır mı? Gibi akla takılan çok soru olmaktadır. Temperli camlar kırılsa bile, Mercimek tanesi büyüklüğünde parçalara ayrılır şekilde buz gibi dağılarak kırılır. Pencere camları gibi kırılmayıp komple birden araba camında olduğu gibi kırılma olur ve yaralanmaya sebep olmazlar. Cam kalınlığı en az 4 mm ve etrafı çerçeveli olduğundan diğer ürünlere göre daha sağlamdırlar.

Sürgülü kapıların çok sert kapatılması ve raydan çıkarılıp düşürülmesi ile Cam kapılarının köşelerinin yere gelmesi ile kırılma meydana gelmektedir. Camlara sert şekilde temas etmek vurmak yaslanmak gibi durumlarda kırılması imkansız derecede zordur. Tempeli cam duşakabin alırken bilindik bir firmayı tercih etmeniz önem taşımaktadır. Ucuz fiyatlara ithal edilerek satılan bir çok duşakabin camı tempelenme işlemi görmemiş ve Söylendiği kalınlıkta olmamaktadır.

Tempeli cam duşakabin desenleri

Temperli cam duşakabinlerde şeffaf cam, füme cam seçeneğinden başka 30 fark desen seçeneği mevcuttur. Desen istemeyen sade isteyenler içinde ayrıca tamamı kumlama yapılan camlar mevcuttur. Desen seçenekleri siparişinizi verdiğinizde ürünlere kumlama yapılarak camın ön kısmna yapılmaktadır.

Desenli camlar banyo yaparken duş yapılan alanın kabinin dışından görünmesini engellemek ve sanatsal bir görsellik ile banyomuzun güzel görünmesini sağlamak için yapılmaktadır. Ayrıca şeffaf camlarda duş sonrası oluşan sabun su lekelerinin olması sürekli duşakabini kurulama ihtiyacının olması gibi durumları önlemek için de yapılmaktadır.

Cam Duşakabin Çeşitleri


OVAL TEKNESİZ CAM DUŞAKABİN 4MM


Eski dönemlere bakıldığında, tek tip duşakabinler bulunuyordu. Son zamanlarda bu tek düze gidilen durumdan çıkılarak, farklı çeşitlerde duşakabin tasarımları yapılmaya başlandı. Bu tasarımlar herkesin zevkine ve aradığı özelliklere göre değişiklikler gösteriyor. Farklı yapıdaki duşakabinlerde, pürüzlü yüzeyler, desen içeren yüzeyler bulunuyor. En son yapıya bakıldığında da camı duşakabinler dikkat çekiyor. Özellikle en son dönemin tercihi olan camlı duşakabinler, her açıdan en iyi hizmeti sağlıyor. Her açıdan iyi bir tercih olacak camlı duşakabinler, banyonuza estetik bir görüntü sağlıyor.

Camlı duşakabinler, diğer duşakabinlere göre daha farklı bir hizmet sağlıyor. Hem estetik duruşu hem de temizlik bakımından düşünüldüğünde en çok tercih edilen ürünler arasında yer alması oldukça makul görünüyor. Camlı duşakabinler de teknesiz ve tekneli olarak ayrılmakta. Tekne denildiğinde duşakabin içerisinde yer alan küvetlerden bahsedilmektedir.  Evinizin durumuna göre tekne seçme imkânınız var. Banyo alanınız küçükse yer kaplamaması adına teknesiz duşakabin tercihi doğru olacaktır. NOKTADUS.NET adresinden onlarca çeşit teknesiz camlı duşakabin modellerini inceliyebilirsiniz.


KÖŞE GİRİŞLİ TEKNELİ CAM DUŞAKABİN

Teknesiz ve tekneli olarak ayrılan duşakabinlerde, banyo alanının genişliğine göre tercih yapılmalıdır. Dar bir alanınız varsa, tekne tercihi yapmadan tercih edebilirsiniz. Bu modellerde duşakabinler direkt olarak duş alınan bölgeye yerleştirilir. Burada direkt olarak su zemine akacağı için zeminin yapısı önemlidir. Zeminden herhangi bir şekilde su sızdırma ya da zeminde kullanılan fayanslara zarar verme gibi bir durum yaşanmamalıdır. Böyle bir durum yaşamamak adına öncelikle zemininizin bu duşakabin çeşidine uyup uymadığına bakılmalı ve kontrol edilmelidir daha sonra duşakabin montajı yapılmalıdır.

Tekneli duşakabinlerde ise banyonuzun alanına uygun duşakabin içerisinde bulunan küvetler yerleştirilir. Bu modellerde duşakabinler direkt olarak zemine montajlanmadığı için su akıtma gibi problemlere rastlanmaz. Ancak yine de kurulum ve montajı yapılırken tarafımızda teknede ve duşakabin de herhangi bir sorun olup olmadığına bakılır. Herhangi bir çatlak oluşumu size sorun yaratacağı için önlemler önceden alınarak sağlam ve temiz bir tekne montajı yapılır. İleri de herhangi bir sorun yaşanmaması ve memnuniyetiniz açısından önceden her önlem alınır ve kontroller yapılarak montaja getirilir.


Dikdörtgen Cam Duşakabin

Nokta duşakabin firması olarak satım ve montaj işlemlerinizde her adımda sizlere yardımcı olmaktayız. Satım sırasında banyonuzun ölçülerine göre ve istediğiniz özelliklere uygun olarak sizlere ürünlerimizi sunuyoruz. Beğendiğiniz ürünleri daha sizler için ücretsiz kurulum ve montajını sağlıyoruz. İstediğiniz ve evinize getirilen duşakabinlerde sizlere herhangi bir işlem bırakmaksızın tüm işlemleri kendimiz hallediyoruz. Bir sorun yaşanmaması adına her adım takip edilerek işlemler yapılıyor. Montajın ve kurulum aşamaları sonucunda istediğiniz duşakabinin sağlam ve hayalinizdeki görüntüye ulaşmasını sağlıyoruz.

Duşakabin konusunda müşteri memnuniyeti ve marka adına iyi bir yol izlemekteyiz. Önceliğimiz kaliteli ürünler olup uzun yıllar boyunca kullanılacak olan bu duşakabinlerde, bir sorun ya da memnuniyetsizlik yaşamamanızdır. Bu nedenle bu yola çıkarken ilk amacımız daima müşteri memnuniyetini sağlamak oldu. Alınan her ürün de satım, montaj ve ilerleyen dönemlerde marka olarak herhangi bir sorunda yanınızda olmayı misyonumuz haline getirdik. Ürünlerimizde garanti kapsamında her sorununuz dinlenerek, şikayetlerinize karşı en iyi şekilde tamir ve tadilatı sağlamaktayız.

Mika Camlı Duşakabinler

Duşakabinler, özellikle son dönemlerde banyoların vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir. Yıkanma alanı ile banyonun diğer alanlarını birbirinden ayıran bu ürünler, kullanışlı oldukları kadar aynı zamanda hijyeniktirler. Çünkü duş alma sırasında banyonun diğer alanlarına su ve sabun artıklarının bulaşmasına engel olurlar. Bu durum da bakteri, mikrop ve küf oluşumunun önüne geçer. Hem kullanışlı hem de konforlu bu banyo ürünlerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu duşakabin çeşitleri arasında mika duşakabinler, en çok tercih edilenlerden birisidir.

OVAL MİKA DUŞAKABİN

Yorucu bir günün sonunda dinlenmek ve yenilenmek için en iyi yöntem duş almaktır. Eğer siz de harika bir duş keyfi yaşamak istiyorsanız banyonuz için mika duşakabinleri tercih edebilirsiniz. Estetik tercihlerinize uyum sağlayabilecek modellerde ve uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu duşakabinler, sizlere muhteşem bir duş deneyimi yaşatacaktır. Mika duşakabin modelleri arasında; kare, dikdörtgen, tekne üstü, küvet üstü, set üstü ya da mermer üstü modeller yer almaktadır. Bu modeller arasından banyonuza, zevkinize ve bütçenize göre en uygun duşakabini seçebilir, banyonuza hem şıklık hem de konfor kazandırabilirsiniz.

Mika Duşakabinler Güvenli Midir?

Güvenlik her insan için olmazsa olmaz unsurlardan birisidir. Hal böyle olunca mika duşakabinler hakkında akla gelen ilk gelen sorulardan birisi de güvenli olup olmadıklarıdır. Mika (plexiglass) cam, normal camlara oranlara darbelere karşı 6 kat daha fazla kuvvetlendirilerek imal edilmektedir. Mika camlar aynı zamanda onunla aynı kalınlığa sahip olan camlara göre ısıyı daha az iletirler. İşlemesi kolay olduğu için 150 derece ısıda istenilen modelde şekillendirilebilirler. Kısacası bu duşakabin modelleri normal camlardan imal edilenlere oranla çok daha güvenlidir denilebilir.
KARE MİKA TEKNESİZ DUŞAKABİN

Mika duşakabinler, 80 dereceye kadar dayanıklılığını korurlar. Tehlike yaratabilecek değer aralığı ise termoplastik olmalarından kaynaklı olarak 250 – 450 derece arasıdır. Bu değer aralığında alevlenme ve yanma görülebilir. Ancak yine de korkmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Çünkü banyonuzda böyle bir sıcaklığa ulaşmanız neredeyse imkânsız bir durumdur. Bu nedenle mika duşakabin modellerini banyolarınız için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Mika duşakabin fiyatları ve modelleri ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Lüks seri tempeli cam teknesiz duş kabinleri, istenilen tüm ölçülerde üretilmektedir. zemin üzerine veya mevcut bulunan küvet üzerine ölçüsü alınıp özel üretim yapılmaktadır. sipariş ve detaylı bilgi için müşteri danışma hattını arayabilirsiniz.
Teknik Özellikleri 
 • 5mm Temperli şeffaf cam 
 • Parlak krom paslanmaz profil
 • 2 sabit 2 sürgülü panel

Teknesiz lüks camlı oval 100x100 duşakabin

100X100 TEKNESİZ 4MM TEMPELİ CAM DUŞAKABİN

Oval Teknesiz 4 mm Cam Duşakabinler Ekonomik fiyatı ve şık görünümü sayesinde Duşakabinini yenilemek isteyenlere En uygun Fiyat Fırsatını Sunuyor. Duşa kabinin sadece üst kısmına ihtiyacınız varsa, İstediğiniz Ölçüde Üretim yapıyoruz. Mevcut olan duşa kabinin üst kısmını değiştirmek veya zemine teknesizduşakabin yaptırmak istiyorsanız, Müşteri danışma hattını arayıp ücretsiz Keşif Talebinde Bulunmanız Yeterli. Firmamız Talebinizin ardından ücretsiz ön keşif yapmakta ve siparişinizi en kısa sürede hazırlayıp nakliye ve montaj işlemini yapmaktadır. 
Duşakabin Teknik Özellikler:
 • Cam Kalınlığı 4 mm
 • Profil Rengi: Mat krom 
 • Panel Açılımı: 2 Sabit 4 Sürgülü "önden Giriş"


 Oval 4mm camlı teknesiz duşakabin


100X100 TEKNESİZ MİKA (PLASTİK) CAMLI DUŞAKABİN
2 Sabit Kanat ve 4 sürgülü kanat Pleksi camlı Kalın Beyaz Profilli Duşakabin
 • Mika Cam Kalınlığı 2,2 mm
 • Profil Rengi: Bayaz
 • Panel Açılımı: 2 Sabit  Sürgülü 
 • Yükseklik 180 cm 

Oval Teknesiz mika camlı 100x100 duşakabin

100x100 LÜKS CAMLI DUŞAKABİN+DUŞTEKNESİ 

Temperli Cam Tekne Üstü Oval Duşakabin , 2 Sabit 2 Çalışır Pane

100x100 Duşakabin Genel Özellikler:

 • Akrilik Oval Duşteknesi Yükseklik 20cm 
 • Oval Cam Duşakabin Yükseklik 180 cm 

100x100 Duşakabin Teknik Özellikler:

 • Cam Kalınlığı 5 mm şeffaf cam
 • Profil Rengi: Bayaz, Mat krom & Parlak krom
 • Panel Açılımı: 2 Sabit 2 Sürgülü
 • Duş Teknesi Özellikleri : Oval "Akrilik" Ayaklı (Panelli)

100x100 lüks camlı duşakabin+duşteknesi

4MM CAMLI DUŞAKABİN+ DUŞTEKNESİ 

Oval Duşteknesi , 2 Sabit 4 Sürgülü Panel ,Temperli Cam Duşakabin
Oval Duştekneli Duşakabin" 2 Sabit Panel, 4 Sürgülü Panel açılımlı olarak 4 mm kalınlığında Temperli Cam olarak üretilmektedir. Profil ( çerceve) rengi mat krom ve parlak krom olarak talebe göre yapılmaktadır.


4mm camlı duşakabin+duşteknesi 100x100

OVAL DUŞTEKNESİ + MİKA CAMLI DUŞAKABİN 

Oval köşe duşteknesi + Mika (plastik) duşakabin modeli ND300, Şık görünümü ve uygun fiyatıyla hem cebinize hem banyonuza uygun. Beyaz profil çerçeveli Yunus veya damla desenli tercihinize göre mika seçeneği bulunan ND300 duşakabin, 20cm yüksekliğinde akrilik duşteknesi ile birlikte satılmaktadır.

100x100 mika camlı duşakabin+duşteknesi

OVAL DUŞAKABİN MODELLERİ

Banyo dekorasyonun'da en öncelikli ürün seçimi Duşakabinle başlar. Oval duşakabin modelleri şık görünümü ve iç genişliği sayesinde rahat kullanım ve estetik görünümü ile en çok tercih edilen modeldir. Genekllikle her banyo ölçüsüne uygun olarak oval duşakabin ölçüsü bulunmaktadır. 

standart verilen ölçüler duşteknesi ve küvet ölçüleridir, zemin üzerine teknesiz Olarak istenilen özel ölçüde oval duşakabin üretilmektedir. 

Zemin üzeri Teknesiz oval duşakabin
temperli duşakabin cam
Oval Cam Duşakabin

Oval Cam Duşakabin duşteknesi dahil desenli

Duştekneli cam duşakabin motifli cam

Oval küvetli desenli cam duşakabin

Oval Füme Cam Duşakabin

Küvetli oval duşakabin ölçüleri

Oval Küvetli Cam Duşakabin

 • 110x110 oval Küvetli duşakabin
 • 120x120 oval Küvetli duşakabin
 • 130x130 oval Küvetli duşakabin
 • 140x140 oval Küvetli duşakabin
 • 150x150 oval Küvetli duşakabin

Asimetrik oval duşakabin ölçüleri

5 MM Temperli Camlı, Oval Asimetrik Mini Küvetli

 • 100x80 Asimetrik oval duşakabin 
 • 110x80 Asimetrik oval duşakabin 
 • 120x80 Asimetrik oval duşakabin 
 • 130x80 Asimetrik oval duşakabin 
 • 140x80 Asimetrik oval duşakabin 
 • 150x80 Asimetrik oval duşakabin 

Asimetrik oval duşakabinlerde 70,80,90 genişliğinde ölçüler bulunmaktadır. 

OVAL DUŞAKABİN FİYATLARI Duşakabin fiyatlarını belirleyen etken duşakabin camı, profili ve ölçü aralığıdır. Net olarak duşakabin fiyatları hakkında bilgi almak için banyo ölçülerinizi öğrenip 0212 504 91 47 nokta duşakabin müşter temsilcisine ileterek fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

OVAL CAM DUŞAKABİNLER Modern şık bir banyo görünümü açısından cam duşakabin olmazsa olmazdır. Onlarce desen seçeneği ile her zeke ve banyo dokoruna uygun görünümlü olan modeller 4mm, 5mm ve 6mm camlı seçeneklerde müşterilerimize sunulmaktadır.  OVAL MİKA DUŞAKABİNLER
Ekonomik fiyatlı gösterişten uzak klasik kullanışlı olsun yeter diyenler için, mika camlı duşakabinler mevcuttur. evini kiraya veren veya kiracı olanların en çok tercih ettiği ülkemizin hala %70 den fazlasının evinde bulunan ürünler mika camlı duşakabinlerdir.

Nokta Duşakabin Logo
ÖNERİ VE TAVSİYELERİMİZ


Duşakabin satın alırken fiyatı kadar kalitesinede önem vermenizi tavsiye ediyoruz. ucuz ürün alıyım derken başınıza dert almayın her ürünün bir maliyeti vardır unutmayın. Almış olduğunuz ürünün garantili olması servis hizmetinin yaygın olması gerekmektedir.

SATIŞ VE MONTAJ HİZMETİMİZ Nokta duşakabin firması istanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illerinde bulunan üretici bayiileri ile satış ve montaj hizmeti sunmaktadır. diğer illerden verilen siparişler demonte olarak kargo ile adrese gönderilmektedir.  SİPARİŞ VE ÖDEME  Ürün siparinizi evinizden çıkmadan kolaylıkla telefondan verebilirsiniz. nokta duşakabin müşteri temsilcimizi arayıp istemiş olduğunuz ürünün detaylarından kısaca bahsederek ürün fiyatını telefondan hemen alıp kolayca siparişinizi iletebilirsiniz. ödem ürün montajı sonrası kapıda ister kredikartı ister nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

 

  
1879 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Online mağaza yönlendiriliyorsunuz