Nokta Duşakabin
N11.COM MAĞAZAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

gittigidiyor.com mağazamızdan alışveriş yapmak için tıklayın

sanalpazar mağazamızı ziyaret ettinizmi

Ücretsiz Kargo
Küçük Banyo Duşakabinleri

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DUŞAKABİN MODELLERİ

Banyo ölçülerinize göre Kare, oval, dikdörtgen ve düz Her Ölçüde istenilen modelde Teknesiz duşakabin üretimi yapılmaktadır. Banyonuza uygun olan modelin belirlenmesi için, duşakabinler kategorisinden ürün beğenip, ölçü alınması için ön keşif talebinde bulunabilirsiniz. Beğenmiş olduğunuz teknesiz duşakabinlerde küçük olan her banyo için istenilen ölçüde rahat kullanabileceğiniz ürünlerin üretimi firmamız tarafından üretilmektedir.

 Teknesiz Mika Duşakabin ND402

Sürğülü olan duşakabinlerde  en küçük olan ölçü 80 cm dir. 80 cm olan sürgülü sistemlerde 1 sabit 2 sürgülü modelde üretim yapılmaktadır. Ortalama 50 cm giriş alanı sağlanarak kabine girip çıkmada geniş alan sağlanmaktadır. 80 cm altında olan ölçülerde ise menteşeli açılıp kapanan boy menteşe ve kelebek menteşeli modeller yapılmaktadır.

En küçük duş teknesi ölçüleri

Duş teknesi dahil olarak takım halinde duşakabin yaptırmak isteyenler için firmamızın satışı yapmakta olduğu en küçük duş teknesi ölçüleri şunlardır. Kere ve oval en küçük duşteknesi ölçüsü 80x80 , dikdörtgen 70x90, asimetrik oval 80x100 ölçüleridir. Bu ölçüler en küçük olan ölçülerder. 10 cm aralıklarla daha büyük ölçülerde duşteknesi satışı yapılmaktadır. Ara ölçü olan 85 cm gibi olan ölçülerde malisef yoktur. Duştekneleri standart ölçülerde hazır olarak bulunmaktadır.

 Kare Duş teknesi

Sıkça sorulan sorular

Temperli cam nedir?

Bir diğer adı güçlendirilmiş cam ya da güvenlik camı olan bu cam çeşitleri, normal camlara kıyasla kırılmaya daha fazla dayanıklıdır. Normal camlar kırılma sonrası keskin parçacıklara ayrılıp yaralanmalara neden olabilir.Temperli camlar ise kırıldıklarında küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılırlar

Mika Cam Nedir?

Mika nedir? Genel olarak cam gibi renksiz bir cisimdir. İnce ince pul ve levhalardan meydana gelmiştir. İçindeki bileşiklere göre renkli de olabilir.

  • Akrilik Levha, polimetilakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir.
  • Yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir.
  • Normal cama oranla darbelere 6 kat daha dayanıklıdır.
  • Kırılan parçaları keskin kenarlı değildir, yaralanmalara sebep olmaz.
  • Aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir.
  • İşlemesi kolaydır, yaklaşık 150 c'de kolayca şekillendirilir, sonra şeklini muhafaza eder.
  • Maksimum dayanma sıcaklığı 80 c'dir, yanıcı bir termoplastiktir.
  • Kendi kendine yanma sıcaklığı 400 c'dir, 250 c'de alevle tutuşabilir.

Duşakabin Temizliği  ve bakımı Nasıl Yapılır?

DUŞAKABİNLER sürekli kullanılan ve tortulanmanın çok yoğun olduğu yerlerdir. Özellikle uzun süredir kullanılan duşakabinlerin cam ve plastik bağlantı noktalarında küflenmeler, sararmalar oluşur. Bunlar genelde iyi temizlenmeyen sabun ve şampuan artıklarından kaynaklanır. Aynı şekilde Duşakabin nda da su ve kireç lekeleri kötü görünüme ve matlaşmaya sebep olur.

Duşakabin temizliği için kullanabileceğiniz pek çok temizlik ürünü mevcut. Çeşitli kireç sökücüler, banyo yüzeyleri için üretilmiş özel krem ve sıvılar işinizi görecektir. Cam ile çerçevenin bağlant  yerlerinde oluşan kirleri ince uçlu bir fırça veya temizlik için kullanabileceğiniz bir diş fırçasıyla giderebilirsiniz.

Doğal temizlik malzemeleri kullanmak isteyenlere önerimiz ise sirke olmaktadır. Evde pek çok yüzeyde kullanabildiğimiz sirke, bu bölgeler için de uygundur. Ne malzeme kullanırsak kullanalım, bunlar sağlığımız için zararsız da olsa, uygulandıkları bölgeden iyice temizlenmelidir. Kalıntılar temizlediğimiz bölgeler zarar verebilir.

Duşakabin Camları için özel üretilmiş deterjanlar bir çok markette satıldığı gibi çeşitli kireç çözücüler, temizlik için kullanılan krem temizleyiciler de işe yaramaktadır. Bunları yüzeye uygulayıp süngerle ovabilir ardından su ile durulayabilirsiniz. Duruladığınız duşakabin camını kurulamak veya çek pasla temizlemek daha iyi bir görünüm elde etmemizi sağlar. Su kalıntıları cam üzerinde leke yapar.

Duşakabin camı temizliğindeki doğal yöntem olarak saf sirke-karbonat karışımını kullanabilirsiniz. Macun kıvamında olacak şekilde karbonat ve saf sirkeyi karıştırıp sünger yardımıyla cama uygulayabilirsiniz. Bir süre bekleyip ardından yine sünger ve su yardımıyla ovarak temizliyebilirsiniz. Duşakabin camının uzun süreli güzel görünümünü sağlamada yağmur kaydırıcı spreyler de oldukca işe yarar. Genelde araç camları için kullanılan bu spreyler duşakabin camlarında da iyi sonuçlar verir. Büyük marketlerde ve araba malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğimiz bu spreyleri duşakabin camına uygularken, camın mutlaka kuru olmasına dikkat edilmelidir. Sirke-karbonat karışımıyla yapılan temizliğin ardından kuruladığınız cama bu ürünü uygulayıp temizlik bezi veya kağıt havlu ile silmeniz yeterlidir.

Duşakabinde Su Sızıntısı Neden Olur?

Duşakabinlerde su sızıntısı genellikle karşılaşılan problemlerden birisidir. Bu probleme sebep olan neden montaj öncesi silikon çekilecek olan alanın temizlenmemiş olması olabilir yada silikonu doğru şekilde çekilmemiş olmasıda olabilir. Tekneli olan ürünlerde ise gider yerinizin teknenizin esnemesi ile süzgeç kenarından alta su geçirmesi olabilir. Duş Teknenizde Bu nedenlerden hiçbirisi yoksa muhtemelen kıl gibi gözle görülemicek  kadar ince çatlak meydana gelmiş olabilir.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
224 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Online mağaza yönlendiriliyorsunuz