Nokta Duşakabin
N11.COM MAĞAZAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

gittigidiyor.com mağazamızdan alışveriş yapmak için tıklayın
Sahibinden mağaza
Ücretsiz Kargo
Küvet Hakkında Bilgiler

Küvet

Küvet tercih ederken rahatlığınızın yanısıra kaliteli olması uzun yıllar sotrunsuzca kullanabilmemiz için alacak olduğumuz küvetin hangi malzeme kullanılarak üretilmiş olmasıda oldukça önemlidir.

Pik döküm küvetler
Saç küvetler
cam elyaf takviyeli polyesterden yapılan CTP Küvetler
Polyester döküm küvetler 
Akrilik küvetler
ABS küvetler şeklinde malzemelerden üretilmiştir.

Satışını yapmakta olduğumuz akrilik küvet modelleri 

Oval Küvet Modelleri

Asimetrik oval küvet

Küvet modelleri " mini küvet" 45 cm yüksekliğinde ve düz küvet 55 cm yüksekliğinde üretilmektedir. 

Dikdörtgen Küvet

Küvet te keyifli vakit geçirmek Şöyleki stresli, tempolu ve yorucu bir işiniz var akşam mesainiz bitti evinize geldiniz üzerinizde oldukça yoğun bir yorgunluk hissi var bunu atmak için duş yapma ihtiyacı duyuyorsunuz, fakat okadar yorgunsunuz ki ayakta veya oturarak değil de şöyle küveti su doldurup bolca köpürtüp küvetin içerisine şöyle bir uzanıp uzunca yatarak yorgunluğunuzu atmak ve keyif yapmak gibi düşünebiliriz, Küvet te keyifli vakit geçirmek.

Dikdörtgen Küvet

Dikdörtgen Küvet

Dikdörtgen Küvet

Oval Küvet

Ayaklı Küvet

Küvet yükseklikleri 43 cm ve 55cm olarak mini Küvet ve düz Küvet olarak üretilmektedir. Belirtilen ölçüler standart küvet modelleri için geçerlidir. Özel tasarım ve marka küvetlerde değişim olabilmektedir. 

Küvet modelleri ayaklı olarak genellikle üretilmektedir.

Eskiden küvetlerde panel bulunmamasından dolayı, Küvet yaptıran kullanıcılar Gömme yapılıp, küvetin önünü fayans ile kaplanmaktaydı, şimdi ise bu ayaklı küvetler sayesinde bu uğraş ve masraftan kurtarıldı.

Kabinli Küvet modelleri

Her ölçü model küvet için kabin üretimi yapılmaktadır. İster mevcutta bulunan küvetinizin üzerine, isterseniz de yeni alacak olduğunuz küvet modelinin üzerine duşakabin yapılmaktadır.

Firmamız İstanbul içi tüm ilçelere ölçü alımı nakliye ve montaj hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz.

Oturmalı küvetler

Oval, dikdörtgen düz küvet modellerinde oturma yeri olan modeller bulunmaktadır. Oturmalı küvet modellini Ayakta duş almaktan hoşlanmayanlar ve ortopedik rahatsızlığı olanlar genellikle tercih etmektedir. Oturmalı küvet modelleri hakkında detaylı bilgiyi nokta duşakabin müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.


Özel Tasarım Küvet

Özel Tasarım Küvet

Özel Tasarım Küvet

Özel Tasarım Küvet

Özel Tasarım Küvet

Özel Tasarım Küvet

Özel Tasarım Küvet

Küvet Modelleri

6 farklı Kategoride onlarca küvet modelleri bulunmaktadır. Düz küvet yükseklik ölçüleri 55cm mini küvet yükseklik ölçüleri 45 cm dir.  

 • Oval Köşe küvet Modelleri
 • Oval Mini köşe küvet Modelleri
 • Oval asimetrik küvet Modelleri
 • Dikdörtgen Düz Küvet Modelleri
 • Dikdörtgen Oturmalı küvet Modelleri
 • Özel Tasarım Konsept küvet Modelleri


OTURMALI KÜVET MODELLERİ

Ayakta duş almakdan hoşlanmıyanlar ve ,Raharsızlığından ötürü oturarak duş almak istiyenler için üretilen oturmalı küvet modelleri,oval ve dikdörtgen olarak 2 farklı seçenekte kullanıcıya sunulmaktadır. Dikdörtgen oturmalı küvet modelleri 110x70:h55 ile 150x80 ölçüleri arasında üretilmektedir.Yüksek küvet istemiyenler iin ise mini küvet yani h :43 cm yüksekliğinde mini oturmalı küvet modelleri üretmekteyiz.oval oturmalı küvet modelleri 110x110 :h55 ile 150x150 :h55 ölçüleri arasında üretilmektedir. oval mini küvet modeli 90x90 h43 cm ve 100x100 h:43 cm olarak iki ölçüde üretilmektedir.

oturmalı küvet modelleri

Düz Küvet Ölçüleri

 • 110X70 :H 55 oturmalı küvet 
 • 110X80 :H 55 oturmalı küvet 
 • 120X70 :H 55 oturmalı küvet 
 • 120X80 :H 55 oturmalı küvet 
 • 130X70 :H 55 oturmalı küvet 
 • 130X80 :H 55 oturmalı küvet 
 • 140X70 :H 55 oturmalı küvet 
 • 140X80 :H 55 oturmalı küvet 
 • 150X70 :H 55 oturmalı küvet 
 • 150X80 :H 55 oturmalı küvet 
Mini Küvet Ölçüleri
 • 110X70 :H 43 oturmalı küvet 
 • 110X80 :H 43 oturmalı küvet 
 • 120X70 :H 43 oturmalı küvet 
 • 120X80 :H 43 oturmalı küvet 
 • 130X70 :H 43 oturmalı küvet 
 • 130X80 :H 43 oturmalı küvet 
 • 140X70 :H 43 oturmalı küvet 
 • 140X80 :H 43 oturmalı küvet 

Küvetler Müşteri talebine göre aksesurlı ve sadece boş olarak üretilmektedir. aksesurlı küvetlerde Baş yastığı, Tutma kolu ve hidro masaj sistemli olarak üretilmektedir. 

Küvet Ölçüleri

Şekil ve işlevlere göre de küvet ölçüleri çok değişmektedir. 100 x 100 cm’den başlayan oval veya kare küvetler 160 x 160 cm genişliğe kadar büyümektedir.  Dikdörtgen şekle sahip ürünlerin ölçüleri ise genel olarak 110 x 70 cm’den başlayıp 180 x 80 cm’e kadar artmaktadır. Küvet teknelerinin iç yükseklikleri ise 45 cm ile 50 cm arasındadır. Özel üretilen modellerde bu yükseklik 75 ile 77 cm arasına kadar çıkabilmektedir.  Seçeceğiniz ürün öncelikle kullanacak insanların isteklerine,  vücut özelliklerine  ve kullanılacak banyodaki mevcut boş alana uygun olmalıdır. Tabii seçilecek ürünün fiyat olarak da bütçenizi aşmayacak düzeyde kalması sizi zorlamadan sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu noktada uzman bir firmadan ekspertiz hizmeti de alabilirsiniz. Bu nedenle öncelikli olarak ihtiyaçlarınıza en uygun ürün türü ve şeklini belirledikten sonra size en doğru ürünü ve hizmeti sağlayacak firmayı tercih etmeniz gerekecektir. Yılların deneyimi ve tecrübesi ile firmamız sizlere en kaliteli ürünleri en uygun fiyat ve hizmet kalitesi ile sunacaktır. Tek yapmanız gereken ise bizimle iletişime geçmek.

firmamızdan satın almış olduğunuz küvetlerde Teslimat ve Kurulum 

• kurulum, İstanbul içinde firmamız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
• kurulum için gerekli olan vida ve montaj malzemesi  firmamız tarafından karşılanmaktadır. 
• Lütfen ürünü satın almadan önce banyonuza uygunluğunu ölçüsünü tam olarak bilerek satın alın. 
• Ürün firma aracımız ile adresinize ücretsiz olarak gönderilmektedir. 

Küvet Tercih Ederken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Bilinçli bir insan özellikle yeni bir ev kuracaksa evine yapacağı yatırımın ve harcamanın kendisine ileriye dönük daha az problem çıkartmak suretiyle kar olarak döneceğini bilir. Bu bakımdan yapacağı harcamalarda genellikle bütçesini biraz da olsa zorlayarak alabileceği en iyi ürünü almaya bakar. Bu bakımdan özellikle büyük önem taşıyan banyo dizaynı alınacak ürünlerin uzun yıllar boyu kullanılabilmesi ve alınan faydanın hiç düşmemesi adına dikkatle yapılmalıdır.

Bir banyonun temel öğeleri arasında en büyük yeri küvetler ya da duş tekneleri kaplar. Küvet seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken pek çok nokta vardır. Bu noktalardan ilki küveti konumlandıracağınız alanın büyüklüğüdür. Eğer ki yeterli alana sahip değilseniz kapasitenizi aşarak büyük yer kaplayan bir küvet almamalısınız. Ardından gelen diğer bir önemli nokta ise alacağınız küvetin tipidir. Küvet tipleri oval, yuvarlak ya da uzunlamasına şeklinde geniş bir yelpazede çeşitlenirler. Genellikle evlerimizde gelenekselleşen dikdörtgen tipi küvetler yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar. Siz daha yenilikçi bir seçim yaparak bu alışkanlığınızı değiştirebilir ve farklı bir hava katabilirsiniz banyonuza. Özellikle yeterli alana sahipseniz yuvarlak tipte küvetler tercih ederek güzel bir seçim yapmış olursunuz. 

Bir küvetin belki de en önemli tercih edilme kriteri rahatlığıdır. Rahatlık bakımından boyunuza oranla uzandığınızda tam sığabileceğiniz ve doğal olarak rahat edebileceğiniz bir küvet seçmeniz mantıklı olacaktır. Eğer farklı bir tasarım istemekteyseniz küvet seçiminizde sitemiz üzerindeki bölümlerden bir tanesi olan özel küvetler bölümüne bakmanızı tavsiye ederiz. 

Küvet tercihinde bir başka kriter de küvetin kolay temizlenip temizlenemeyeceği hususudur. Bu bakımdan sitemiz üzerinde bulunan her türlü ürün son derece optimum temizlenme özellikleriyle dikkat çekmekte ve incelenmek üzere sizleri beklemektedirler. Aynı şekilde sağlamlık bakımından da üst düzey performans sunmakta ısrarcı politikamız sonucu satışa sunduğumuz tüm ürünler sağlamlık bakımından sizleri memnun edecek şekilde tasarlanmışlardır. Bir küvet seçecekseniz yukarıda bahsi geçen tüm kriterleri göz önünde bulundurup, aynı zamanda da ihtiyaçlarınızı iyi belirleyerek bir tercih yapmaya kalkışmak her bakımdan iyi bir seçim yapma olasılığınızı yükseltecektir.

Duş almak çoğu insan için temizlenmek ve yorgunluğu almak için yapılır. Bazı insanlar keyif banyosu almaktan çok zevk alırlar. Siz de hem temizlenmek, yorgunluğu atmak hem de keyif banyosu yapmak istiyorsanız banyonuza küvet alabilirsiniz. Ancak her küvet,  keyif banyosu yapmaya müsait değildir.

İhtiyacınıza göre küvet seçimini nokta duşakabin firması ile yapabilir ve banyonuza Uygun ölçülerde küvet montajını Firmamıza yaptırabilirsiniz.

Size uygun küvet seçimini yapmak için öncelikle küveti sadece banyo almak için mi yoksa banyo alırken de keyifli zaman geçirmek için mi küvet alacaksınız? Bu soruyu kararlaştırdıktan sonra duş alma şeklinize göre bütçenizi ayarlamak, küvet seçiminde yardımcı olacaktır. Seçeceğiniz küvetler mutlaka aside, alkole ve deterjan türevlerine dayanıklı olmalıdır lakin temizlik yaptığınız zaman kimyasallara karşı dirençsiz küvet almış iseniz küvetiniz kısa zamanda yıpranacaktır. Bu yüzden de kaliteli küvet almayı dikkat ediniz. Bu standartlara uyan küvetlerinizi noktaduşakabin firmasından satın alabilirsiniz. 

Dikdörtgen düz küvet

Bütçenizi sarsmadan uygun fiyatlarla ve hatta kampanyalardan yararlanarak uygun küveti alabilirsiniz. Tabi bir başka husus ta küveti tek kişilik mi yoksa iki kişilik mi olarak almak istediğinizdir. Bazı küvetler yani jakuziler aynı anda iki kişinin banyo keyfi yapma olanağını vermektedir. Mesela eşinizle güzel bir banyo keyfi yapmak gibi bir düşünceniz var ise jakuzi alabilirsiniz. Üstelik jakuziler son derece rahat banyo keyfi sunarken eklenen sistemlerle hidromasaj keyfini de sizlere sunmaktadır. Tabi piyasada pek çok küvet çeşidi vardır ve elbet ihtiyacınıza uygun küveti bulabilecek kadar birçok boyutta küvet modelleri vardır. 

Piyasada hazır olarak en çok satılan mini küvet ve oval-dikdörtgen küvetlerdir. Mini küvetler oturmalı olup yerden belli bir yüksekliği olan küvetlerdir ve çocukların rahatlıkla banyo yapabileceği ve hatta eğlenebileceği küvetlerdir. Mini küvetler banyoya göre istenilen ölçülerde üretilebilir ve montajı yapılabilir. Ayrıca bazı mini küvetlere ek olarak hidromasajlı özellikli sistemler de eklenebilmektedir. Oldukça uygun fiyatla satışa çıkan bu mini küvetler az bütçe ile banyo keyfi yaşamaya olanak sağlamaktadır.

Oval-Dikdörtgen küvetler de mini küvetlere nazaran geniş banyolar için daha uygun ve daha uzun küvet üretilmesine olanak vermektedir. Bu küvetlere jakuzi özelliği de eklenebilmekte ve gerçek banyo keyfini bu küvetler ile çıkartabilmek mümkün.  Eklenen sistemler ile banyonuza keyif üstüne keyif katabilir ve tüm stresinizi, yorgunluğunuzu bu banyo keyfi ile çıkartabilirsiniz. 

Asimetrik Jakuzi Küvet

Her ne kadar jakuzi diğer küvetlere göre fiyatı biraz pahalı olsa da ekonomik olan jakuzi bulmak ta mümkündür.  Küvet ölçülerinde dikkat etmeniz gereken ön önemli hususlardan biri de sadece banyo ölçülerini dikkat etmek değil kendi vücut ölçülerinize de dikkat etmeniz olacaktır. Eğer sadece duş almak yerine uzun süreli banyo keyfi yaşamak için küvet alacak iseniz küvete rahatlıkla sığabileceğiniz bir küvet almanız gerekmektedir.  Küvette sağa veya sola sürekli döndüğünüzü düşünün bu hiç te konforlu bir banyo keyfi yaşatmaz size. Bu yüzden muhakkak vücut ölçülerinize çok rahat şekilde uyacak bir küvet almalısınız. 

Genel anlamda küvet kalitesine bakarak küvet seçimi yapmalısınız ancak son sözü bütçeniz söyleyecektir. Bu yüzden küvet almadan önce bütçenizi belirmenizde fayda var. Bu sayede bütçenize uygun ve size uygun en ideal küvet seçimini yapabilirsiniz. Uygun fiyata küvet satın almak için sitesinden faydalanabilirsiniz. Üstelik evinize istediğiniz küveti montajını yaptırabilirsiniz.


Günümüzde en çok tercik edilen küvet malzemesi akrilik küvetlerdir
. Akrilik malzeme ile üretilen küvet  parlak bir görünüm vermenin yanı sıra üzerinde bulunan kaygan tabaka sayesinde kir tutmaz ve zamanla sararma problemi oluşturmaz. Akrilik küvet modelleri genellikle panelli olarak üretilmektedir. Panelli küvetlerin avantajı sifon veya başka bir nedenden meydana gelen herhangi bir arızalanma durumunda kırma işi çıkmadan panel yeri sökülüp arızanın giderilmesine imkan sağlamasıdır.

küvet modelleri ve küvet fiyatları

Firmamızın satışa sunmuş olduğu Küvet modelleri dikdörtgen,kare,oval ve asimetrik oval küvet modellerinden oluşmaktadır. Her banyoya uygun olabilecek 100 çeşidin üzerinde ölçü aralığında küvet modelleri bulunmaktadır. Banyonuza en uygun küvet modeli seçmek için web sitemizin küvet modelleri katagorisine bakarak fikir edinebilirsiniz. Satışını yapmakta olduğumuz tüm küvetletlerin nakliyesini firma araçlarımızla yapmaktayız. Ayrıca Montaj istenildiği takdirde  tl ücret karşılında uzman ekiplerimiz montaj hizmeti sunmaktadır.

Küvet fiyatları ölçü aralığı ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Banyonuza uygun küvetin net fiyatını online olarak öğrenmek için ,bir metre yardımıyla banyonuzda küvetin konulacağı alanı duvar dibinden L Şeklinde ön yüz genişlik ve yan tarafa olan derinlik mesafesini ölçeniz net ölçüyü çıkarmanız yeterli,not:derinlik yan yüz ölçüsü asimetrik oval küvetlerde 100 cm geçmecek şekilde olmalı dikdörtgen küvetlerde 70,80 ve 90 cm aralığında olmalıdır. Oval küvet olmasını istiyorsanız L Şeklinde ölçüdüğünüz alanın her iki mesafeside bir olmalıdır,örneğin 110x110 ,120x120,130x130 gibi iki ucuda aynı ölçüde olması yeterlidir oval olan yuvarlak kısmı standart olduğundan oval küvetlerde ön kısım ölçüsü almanıza gerek yoktur. Küvet fiyatları web sitemizde yayında olan tüm ürün sayfalarının detaylar kısmında ölçü aralığına göre ayrıntılı olarak yeralmaktadır.

Küvet, banyoların vazgeçilmezi ve keyif yapabilmek için vazgeçilmez unsurlar arasında bulunmaktadır. Rahat bir şekilde banyo yapabilmek için ve günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için bu ürüne ihtiyacınız var demektir. Gün boyu yoğun stres altında çalışan insanlar, üzerilerindeki yorgunluğu ve stresi atmak için kendilerini duşa atabilirler.

Su insanı rahatlattığı gibi, stresini de alarak yok eder. Bu yüzden banyolarda küvet olması daha avantajlıdır. Küvet sayesinde banyonuzda uyuyabilir ve stresinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Küvet satın almak için öncelikle küvet modelleri arasından seçim yapmanız gerecektir. Bu modeller sizlerin isteği doğrultusunda büyük firmalar tarafından tasarlanmıştır. Her zevke ve banyo tipine uygun küvetler, sitemize üzerinde bulunmaktadır. Bu modeller arasından seçim yapabilir ve istediğiniz modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Eskiden evlerinde küvet bulunan ve küvette uyuyan insanlar, sosyete olarak adlandırılır ve bu durumu zenginlik göstergesi olarak kabul görürdü. Ancak günümüzde bu durum ortadan kalmıştır çünkü her evde küvet görmek normal bir durum olarak görülmektedir.

Yeni yapılan evlerin tamamında duşakabin, küvet ve duş teknesi görmek mümkündür. Bu duruma öyle alışılmıştır ki, bu ürünlerin bulunmadığı evler artık tercih edilmemektedir. Bu yüzden banyolarda ilk aranan ürün küvetlerdir. Küvetler kolay ve olmazsa da olur gibi görülse de, insanların rahatlaması için olmazsa olmaz ürünler arasında bulunmaktadır. Küvete alışan birisi, ileriki zamanlarda bu ürünün ne kadar değerli ve yararlı olduğunu anlayacaktır. Küvet, içerisine su doldurulduktan sonra insanda bulunan kötü enerjiyi ve stresi ortadan kaldıracak, rahatlamanıza yardımcı olacaktır. İnsanların temel besin kaynaklarında birisi sudur. Su olmadan insanın yaşaması mümkün değildir. Suyun sağlığa oldukça çok faydası bulunmaktadır. Bu faydayı küvette de göreceksiniz. Küvetin içerisinde doldurduğunuz ılık suyun içerisine girince, kendinizi uçuyor gibi hissedecek ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Küvet seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlara dikkatinizi çekmek istiyoruz. Küvet modelleri arasından seçim yaparken banyonuzun boyutunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Küvetin enlemesine boyu, insan boyunca olduğu için büyük bir yer kaplayacaktır. Bu yüzden küçük banyolara küvet uygun olmayabilir. Bunun gibi durumlarda moralinizi bozmak yerine, duş teknelerinden yararlanabilirsiniz. Eğer büyük bir banyonuz varsa, küvet banyonuza oldukça şık bir görüntü verecektir.Küvetin boyu ve yapısı oldukça önemlidir. Yapısının seramik olması, hem güzel bir görüntü sağlayacak hem de kolay şekilde yıkanmasını sağlayacaktır.

Bu yüzden seramik küvetler arasından seçim yapabilirsiniz. Küvetleri temizlerken kesinlikle çamaşır suyu ve benzeri ürünler asla kullanmayınız. Bu ürünler küvetin tahrip olmasına neden olacaktır. Kimyasal maddeler içerdiği için, zamanla küveti sarartacak ve çirkin bir görüntüye sebep olacaktır. Küveti kullandıktan sonra içerisinde asla su bırakmayınız. Aksi halde küvetin kenarlarında lekeler oluşabilir ve koku yapabilir. Küvetle işiniz bittikten sonra suyunu boşaltmanız ve saf su ile iyice durulamanız gerekiyor. Bu sayede şampuan ve sabun izleri ortadan kalkacaktır.

İnternet sitemiz üzerinde binlerce çeşit sizleri bekliyor. Burada en çok tercih edilen küvet çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler arasından seçim yapabilir ve fiyatlarını görebilirsiniz. Küvet fiyatları oldukça uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Buradaki ürünlerin fiyatlarını başka yerlerle kıyaslayabilirsiniz.

Sitemizdeki ürünlerin ne kadar uygun olduğunu gözlerinizle göreceksiniz. Sitemizdeki ürünlerin tamamı kaliteli ve akrilik  ürünlerle yapılmıştır. Bu yüzden Çin malı olarak satılan ürünlerle asla kıyaslama yapmayınız. Çünkü Çin malı olarak satılan ürünlerin fiyatları ister istemez ucuz olacaktır. Bu ürünler bir yılı doldurmadan deforme olmaya başlayacak ve işinize yaramayacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.

Banyonuzdaki küvete yalıtım yaparak dışarı su sızmasını ve zemini ıslatmasını önleyebilirsiniz. Neyseki bu tek başınıza yapabileceğiniz kadar kolay bir iş, Eger küvetinizin izolasyon malzemesi eski görünüyor ve su akıtıyorsa,bunu değiştirmeniz gerekir. Öncelikle eski silikon ve dolguları çıkararak işe başlıyabilirsiniz.

Bunun için özel silikon temizleyici kullanabilir, veya maket bıçağı yardımıyla eski silikonları kesip malzemeyi çıkarabilirsiniz. Önemli olan dikkatli olmanız, küvetin yüzeyine bıçakla zarar vermemeniz. Eski silikon ve dolguların tamamını çıkardığınızdan emin olduktan sonra geriye kalan son parçaları da elinizle temizleyebilirsiniz.

Yalıtım yapmaya başlamadan önce küveti ağırlaştırıp yerine otumasını sağlamak için su ile doldurun, ve küvetin kenarlarını ılık sabunlu su ile silip kurumasını bekleyin. Daha sonra sabit basınç ve hızı koruyarak silikon tabancası yardımı ile silikonu uygulayın. Ve son olarak parmağınız yardımıyla silikonun üzerinden bulaşık deterjanı ile geçin ve yüzeyi pürüzsüzleştirin. Son olarak da Küvetin içindeki suyu izolasyon malzemesi kuruyuncaya dek tutun.

Bazen maket bıçağıyla tüm kalıntıları çıkartmanız mümkün olmayabilir. Bunun için satın alacağınız bir silikon çıkarıcıyı eski malzemenin üzerine uyguladıktan sonra kolayca çıkmasını sağlıyabilirsiniz.

ARAÇ LİSTESİ

 • Maket bıçağı
 • Ilık sabunlu su
 • Sünger
 • Temizlik bezi
 • Silikon tabancası

MALZEME LİSTESİ

 • Silikon çıkarıcı
 • Silikon (Gerekirse)
 • Sıvı bulaşık deterjanı

SAĞLIK VE İŞ GÜVENLİĞİ LİSTESİ

Çocuklar: Çalışırken çocuklara dikkat edin ve asla elektirikli aletlere dokunmalarına ve onları kullanmalarına izin vermeyin

Kimyasallar: Potansiyel tehlikeli maddeler kullanırken dikkatli olun, etiketin üzerini okun ve güvenlik gözlüğü ve eldiveni gibi güvenlik ekipmaları kullanmayı unutmayın.

Kaldırma ve taşıma: Ağır eşyaları taşırken dikkatli olun ve yardıma birini çağırın.

Merdivenler:  Her zaman dengeli ve düz bir zemin kullanın ve eğer gerekirse merdiveni sabit tutmak için birinden yardım isteyin.

Yorgun geçirilen bir günün ardından alınan sıcak bir duş size günün yorgunluk ve stresini unutturur. Ya da yeni güne başlarken alacağınız bir duş ile daha dinç ve zinde başlarsınız. Sizin için ferahlatıcı ve yenileyici olan bu duş ve banyo Keyfi, evin hanımı için daha sonradan bir temizlik eziyetine dönüşebiliyor.

Küvetten banyonun ortasına kadar sıçrayan sular, her defasında banyo halısının toplanması, her banyo yapan kişiden sonra banyonun tekrar tekrar temizlenmesi gibi nedenlerle neredeyse ev hanımlarının önemli bir vaktini banyoda geçirmelerine neden oluyor.

Eğer banyo küvetinde tavana kadar bir Duşa Kabin kullanılmış olsa, ne duş teknesinden veya küvetten dışarı su taşacak ne banyo dağılacak ve nede temizlik için uzun zaman gerekecek. Duşa kabinler, kullanımı kolay, ucuz ürünler olduğundan hemen hemen her evde bulunması zorunlu eşyalar gibidir.  Her ne kadar artık neredeyse tüm evlerde duşa kabin bulunuyor olsa bile, hatta daha ev yapılırken müteahhitler duşa kabini de ev inşaatına dâhil ediyorken haliyle duşa kabinsiz ev bulmak zor. Ancak gerek görsel zevk, kullanım ve kaliteden dolayı, bu ihtiyaç hâsıl olmaya devam edecektir.

Duşa kabinler göze hitap eden banyoyu olduğundan çok farklı gösteren düşük maliyetli ucuz banyo eşyalarıdır. Birçok çeşit, desen ve tasarımda piyasada bulunabilecek duşa kabinler ile banyolara çok farklı bir hava katılabilir. Günümüzde duşa kabinlerin ve duş teknelerinin birçok çeşidi bulunuyor. Bunlardan en kaliteli ve uzun ömürlü olanları cam duşa kabinlerdir. Herhangi bir darbede kolay kırılmayacak kalınlıkta ve ayrıca temizlenmesi ve deterjan kalıntısı tutmamasından ötürü sağlıklıdır.  Ayrıca piyasada farklı kalınlık ve tasarımda cam duşa kabinler bulunuyor.

cam duşakabin

Ulaşılabilirlikleri kolay olduğundan ve arz noktasında bir sıkıntı bulunmadığından cam duşa kabinlerde göz korkutacak kadar pahalı değildir. Eğer daha ekonomik yani ucuz bir malzeme aramak istiyorsanız piyasada farklı incelik ve kalınlıkta mika malzemeden yapılmış duşa kabinler bulunabiliyor. Bu kadar bol tasarım ve çeşitte üretilebilen duşa kabinler tamıyla kullanıcı ihtiyacına ve bütçesine göre şekilleniyor. Banyonuzu göze hitap eden, değişik ve modern göstermek istiyor, artık banyo temizlemek için uzun vakitler harcamak istemiyor ve sıkıntısız bir banyo keyfi yaşamak istiyorsanız artık Duşa Kabin kullanmanın vakti gelmiştir.

KÜVET KEYFİ

Bazen insanlar için zorunlu olan şeyleri bir keyfe dönüştürmek en iyisidir. Bu sayede hem zorunlu olan bir iş yapılır hem de yapılan işten çok fazla keyif alınır. Ancak eğer bu konuda biraz özen gösterilmez ise yapılan iş aynı zaman da bir eziyete de dönüşebilir. Özellikle son yıllarda insanların ihtiyaçlarının keyfe dönüştüğü en önemli noktaların başında banyolar gelir. Özellikle iyi bir banyo yapmak isteyen ve banyo yaparken de keyif almak isteyen biri banyosuna küvet ve ya benzeri şeylerden koyar. Bunun da dışında özellikle banyolarının çok iyi olmasını isteyen ve genel görünümüz olarak iyi bir görüntüye sahip olmasını isteyen bir kişi de her zaman için iyi bir görüntüye sahip olmak ister. 

Ancak tabi ki bu belli durumlar için geçerlidir. Özelikle iyi bir banyo sahibi olmak isteyen birinin yapması gereken en önemli şey öncelikle banyosu için en iyi ürünü seçmesidir. Ancak bir ürün seçilirken öyle gelişi güzel seçilmemelidir. Eğer o ürün banyoya büyük geliyor ise ve ya genel olarak uymuyor ise o ürün aslında banyo için ideal bir ürün değildir. Bu konuda en iyi tercih ise her zaman için en iyi ürün olur. Bu konuda özellikle insanlar için en iyi ürünün seçilmesi için yapılması gereken ise insanların tercihleri olur. Bu konuda en iyi tercihi yapmak isteyen biri ise iyi bir marka ile çalışmalıdır.

Özellikle küvet seçimlerinde küvetin birçok dikkat edilmesi gereken noktası vardır. İnsanlar evlerine küvet alıyorlar ise bunun en büyük sebebi uzanarak ve ya dinlenerek bir duş alma isteğidir. Bu yüzden de ancak bu sayede iyi bir banyo geçirilir. Ancak bazı küvetlerin oturulan haznesi çok kötü olur ve kötü olduğundan dolayı da genellikle çok iyi bir duruma da sahip olmaz. Bu konuda yapılması gereken ise en iyi ürünün seçilmesidir. Bu tür konularda yapılabilecek iki temel şey vardır. Birincisi en iyi ürünün seçilmesi için iyi bir firma ve profesyonel bir ekip ile çalışmak ikincisi ise ürünü almadan önce mutlaka bir göz kararı bakmaktır. Ancak bu sayede o üründen beklenilen performans tam anlamı ile sağlanmış olur. Öteki türlü herhangi bir şey olmadan çok kötü bir görüntüye sahip olan bir küvet alınmış olacaktır.

Ancak eğer işinin en iyisi bir montaj firması ile çalışılır ise ve banyoya konulacak küvette en iyisi seçilir ise bu konuda herhangi bir sıkıntı kalmaz. Özellikle bu konuda en iyi ürünün seçilmesi için bir tek çare vardır iyi bir araştırma yapmak.               

Bir küvet montajı da çok önemlidir. Çünkü eğer doğru ve simetrik bir şekilde eğer montaj yapılmaz ise hem kötü bir görüntüye sahip olur hem de genel olarak eve ve banyoya çeşitli zararlar verir. Mesela yuvasına tam olarak oturmayan bir küvet etrafından su sığdırmak yolu ile duvarları da şişirebilir. Bu türden bir sıkıntı ile karşılaşılmak istenmiyor ise yapılacak en mantıklı iş iyi bir ürünün seçilmesi olacaktır. Aksi bir durumda küvet yerdeki fayansları ve ya duvarları şişirecek ve ev de birçok masraf da çıkmış olacaktır. bu türden maddi bir sıkıntı ile karşılaşmamak ve aldığınız küveti daha uzun süre kullanmak istiyorsanız bu konu da ancak ve ancak iyi bir firma ile çalışılmalıdır. Aksi bir durumda sizlere birçok sıkıntı da çıkma ihtimali de bulunur.

  
4732 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Online mağaza yönlendiriliyorsunuz