Nokta Duşakabin
N11.COM MAĞAZAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

gittigidiyor.com mağazamızdan alışveriş yapmak için tıklayın
Sahibinden mağaza
Ücretsiz Kargo
Pleksiglas ve Temperli Cam Duşakabin

Pleksi Duşakabin Camı

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzemedir.  Duşakabin imalatında kullanılan pleksiler griy renklidir. Piyasada genellikle 1,5-2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunur. 75°c sıcaklıkta ya da 75°c – 95°c de kadar dayanıklıdır. Pleksi Özellikleri  Işık geçirgenliği yüksek ve darbelere karşı dayanıklı olmasıdır. Darbelere karşı dayanıklılığı ise camda 6 kat daha fazladır. 

Pleksi Duşakabin Desenleri

Damla, Yunus, Gold, Kiristal, Dalmaçya, zeytin dalı gibi desen seçenekleri mevcuttur. Firmamız Damla Ve Yunus Olarak 2 Desende pleksi duşakabin satışı yapmaktadır.

Pleksi Duşakabin İmalatı

Kare, Oval, Dikdörtgen ve düz modellerde istenilen her ölçüde pleksi duşakabin imalatı yapılmaktadır. Sıfırdan imalat yapan firmamız her banyo ölçüsüne göre istenilen modelde imalat yapmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de duşakabin imalatı yapan firmamız ücretsiz ön keşif yapıp banyonuza uygun ölçülerde özel üretim pleksi duşakabin imalatı yapmaktadır.

Teknesiz Pleksi Duşakabin

Duşakabin alırken dikkat etmememiz gereken  bazı özellikler hakkında bilgilendirme.

Duşakabin alırken genellikle duşakabin fiyatları araştırılmaktadır,yapılan bu araştırma tabiki yanlış diyil fakat yetersiz bir araştırmadır.Duşakabin fiyatı dışında,en önemli unsurkardan biriside  duşakabin kalitesidir. Duşakabin kalitesini  nasıl anlayabiliriz nelere dikkat etmemiz gerekir gibi hususlarda sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak için bu yazıyı hazırladık.

Mika Camlı Duşakabin 403
teknesiz-mika-camlı-duşakabinler

Pleksiglas mika camlı duşakabinlerde aliminyum çerçeveler 2 farklı seçenekli üretilmektedir.ekonomik seri (ince profil) kullnılarak üretilenler ve bela seri (kalın profil) kullanılarak üretilen pleksiglas duşakabin modelleri bulunmaktadır.oval olan pleksiglas duşakabin modellerinde bela seri kalın profil kullanılmaktadır. Düz,kare ve dikdötgen modellerde müşteri  talebine göre ekonomik seri ve bela seri olarak üretilebilmektedir.

Pleksiglas duşakabinlerde profil renk seçenekleri beyaz,mat krom ve parlak krom olarak sunulmaktadır. Pleksiglas cam desenleri genellikle damla,yunuz,gold ve kiristal seçeneklerinden oluşmaktadır.

Temperli  Cam Duşakabin

Temperli cam duşakabinler çeşitli cam kalınlıklarından oluşmaktadır.Temperli  Cam Duşakabinlerin  Camın ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde Cam Temperleme işlemine tabi tutulur. Temperleme prosesi cam plakaların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır.
Duşakabin Fiyatları neye göre belirlenir ?

Duşakabin fiyatları
 ,temperli cam ve pleksiglas cam seçeneği baz alınarak 2 katagoride değerlendirme yapılmaktadır. Pleksiglas duşakabinler özelliklerine göre 250 tl ile başlıyarak özellikleri arttıkça fiyatı yükselmektedir,örneğin bela seri kalın profil olması ,profil renginin krom olması pleksiglas duşakabinlerde fiyatı etkiliyen unsurlardır.

Temperli cam duşakabinlerde fiyatı etkiliyen en önemli unsur duşakabin cam kalınlığıdır.

Firmamızın satışını yapmakta olduğu duşakabin cam kalınlıkları 4,5 ve 6 mm olarak 3 farklı seçenek olarak sunulmaktadır.  Duşakabin fiyatları  istenilen ölçüye göre fiyat fark ettirilmeksizin yapılmaktadır.


Mars Kare Tekneli Temperli Cam Duşakabin
Temperli Cam Duşakabinler

Temperli cam nedir ?

DUŞAKABİN VE OTO ARAÇLARDA KULLANILMAKTA OLAN TEMPERLİ CAM NEDİR.

Temperli cam demek havalı cam demektir. Havalı camlarda camlar üretilirken camların en sıcak noktaya getirildiği zaman camlara şiddetli şekilde havalar vurur yani camın içine hava doldurulur. Duşakabin camları neden havalı yapılıyor diye merak ederseniz, camın herhangi bir kaza sonucu kırılması esnasında duş ta olan kişiye zarar vermemesidir.

Temperli Cam Üretim Aşamaları

Temperli cam üretimi 8 aşamadan oluşmaktadır. Kesim, Rodaj, Delik, Freze, Yıkama, Serigrafi Baskı, Temperleme ve Son Kontrol ve Ambalaj.

Kesim
İstenen kalınlık ve renkte ham cam (float cam) tam otomatik CNC kesim ve kenar kırma masalarında kesilir ve kenarları koparılır.

Rodaj
Kesimden kalan keskin kenarlar, CNC makinalarla elmas disk kullanılarak yuvarlatılır.

Delik
İstenen koordinatlarda ve çapta tam otomatik CNC matkaplarla yüksek kalitede ve hızda delik delme işlemi gerçekleştirilir. Esnek takım değiştirici magazinler sayesinde çok delikli parçaların üretimi kolaylıkla yapılabilir.

Temperleme
Bu işlem için temperleme fırınları kullanılır. En az 650C ye ısıtılan cam, aniden basınçlı hava altında soğutulur. Cam bombeli üretilecekse, çok hızlı bir şekilde bombe alması sağlanır ve daha sonra soğutulmak sureti ile temperlenir.

Freze
İstenen koordinatlarda ve ebatlarda cam içinde freze ile boşaltma yapılabilmektedir.

Yıkama
Temiz bir işlem için cam, işleme prosesleri sonrası deminarilize su ile yıkanmak zorundadır.

Serigrafi Baskı
Cam kenarı boyunca siyah boyama yapılır. Amaç cam kaporta yapışmasını sağlayan kimyasalların güneş ışığından korunmasıdır. Baskı deseni ve ipek elek tamamen firma içinde üretilir.

Son Kontrol ve Ambalaj
Son kontroller sonrası ambalaj işlemi gerçekleştirilir.
  
9657 kez okundu

Yorumlar

sürgülü kapi     13/12/2016 23:19

Merhaba benim duşakabinim sürgülü kapısı kırıldı ama bir yerde bulamıyorum. 420x1760x0. 50 mm ölçülerinde sürgülü kapı arıyorum. Bu şekilde imalat yapiyormusunuz. füme renginde yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Misafir -

Online mağaza yönlendiriliyorsunuz