Nokta Duşakabin
Online Mağazalamız
Nokta Duşakabin Sanal Mağaza Siteleri
 • Zemine Sıfır Duşakabin Nasıl Yapılır - 03/02/2019
 • Zemine Sıfır Duşakabin Nasıl Yapılır

  Zemine Sıfır Duşakabin

  İdeal bir duşakabin seçimi nasıl olmalıdır? Zemine sıfır duşakabin zararlımıdır? Alt komşuya su Gider mi?  İdeal duşakabin sıfır olmalıdır. Bunun avantajları neler dezavantajları neler ondan bahsedicez. İdeal duşakabinde tepe duşu (yağmur duşu) olması lazım. Bir de köşelerde metal askılık tarzı malzemelerin olmaması nişlerin açılması lazım.  İdeal duşabinin bu üç özelliği olması gerekiyor.


  Genellikle zemine sıfır duşakabin den korkuluyor. Alt kata su gider mi korkusu akla gelse de, son zamanlar yapılan onca villa, lüks banyo tasarımları ve oteller dede alt kata su giderdi ve bunu kimse yaptırmak istemezdi.

  Zemine sıfır duşakabinlerde en önemli olan ayrıntı giderdir. Ankastre gider olması diğer giderlere göre daha avantajlıdır. saç veya daha büyük parçaların gidere gidip tıkamaması ve rahat şekilde çıkarılıp temizliğinin kolay yapılıyor olması önemlidir. İkinci adımda ise banyo zemini ve duşakabin zeminin eğimi (meili) farklı olmalıdır. Ayrıca duşa alanın zeminin altınında izalasyonlu olması gerekmektedir. Bir de niş alanı olması gerekiyor. Banyoda çok fazla malzememiz oluyor bunları nereye koyacağız, krom kaplama banyo aksesurları ne kadar alırsanız alın çamaşır suyu değdiğinde paslanma mutlaka olmaktadır. Ayrıca bunu monte etmek için delik de delinmiş oluyor ve kötü bir görünüm ortaya çıkıyor. Orta ölçüde bir niş açarak aile bireylerinin de eşyaları sığacak şekilde bazen iki tane de açılabilir.

  Duyuru Arşivi

 • OVAL VE DÜZ KÜVETLİ DUŞAKABİN MODELLERİ • Ücretşiz Duşakabin Montaj hizmeti